آموزش پیرایش مو در کرج

كم حجم نمودن مو (پیتاژ)

مفهوم پیتاژ چیست؟

پیتاژ به عملی گفته میشود که با گرفتن وزن و حجم زیادی مو با حفظ طول و بلندی باعث نازک کردن مو یا کم حجم نمودن میگردد. در این تکنیک موهای کم پشت پر پشت تر نشان داده شده بدون آن که تغییر کلی در آن به وجود آید.

ابزار مورد استفاده برای کم حجم کردن مو عبارتنداز: قیچی ،قیچی دندانه دار یا تیغهای دندانه دار، تیغ های شانه ای یا تیغ محافظ دار

محدوده ی نازک کردن موها:

محدوده نازک کردن مو را میتوان از اطراف گوشها از رستنگاه ۲ تا ۳ سانتی متر به سمت داخل مو و پشت گردن از قسمت گوش راست تا گوش چپ ،خط رستنگاه در جلوی سر و اطراف صورت به داخل سر بخش هایی که فرق باز میشود و قسمت شقیقه ها که موها کم حجم باشد را نام برد.

انواع تیغهای پیتاژ

تیغ در اندازه و مدلهای گوناگون با محافظ و بدون محافظ موجود است. تیغ های با محافظ دارای یک لبه ی محافظ موازی تیغ می باشد.

برای خط انداختن یا پیتاژ میتوان از تیغ استفاده نمود. در هنگام کوتاهی باتیغ ، موها را مرطوب نمایید.

در مدلهای مدرن و فشن تیغها را شکل دهنده مینامند که جایگزین تیغهای قدیمی شده دارای قابلیت تعویض تیغ و دارای دسته محافظ میباشند.

روش استفاده: دسته تیغ را باز کرده، انگشت شست و اشاره را پشت تیغ بین لولا و زبانه نگه دارید. آنگاه دو انگشت میانی روی زبانه و دردو طرف دسته قرار دهید.

مواد ضدعفونی کننده

تمام ابزار باید یک بار مصرف یا شخصی باشد و یا پس از هر بار استفاده ضد عفونی گردد. تیغ را باید از دیگر زبالهها جدا کرد و در ظرف مخصوص قرار داد.

انتخاب مدل مطابق با موی مشتری

نحوه صحیح پیتاژ

برای این کار یک ردیف نازک از مو را بین انگشتان قرار میدهیم و تیغ را با زاویه ۴۵ درجه با توجه به جنس مو از فاصله ۳ سانتی متری پوست از سمت ریشه با حرکت ملایم و ضربه های کوتاه به شکل یک نواخت به سمت سر مو حرکت میدهیم

روش پیتاژ به وسیله ی تیغ ساده

پیتاژ با تیغ ساده با توجه به جنس مو از فاصله ۳ تا ۴ سانتی متر انجام می گیرد برای نازک کردن نوک موها نیز از تیغ استفاده می.شود ضربههای تیغ باید کوتاه به شکل یک نواخت به سمت نوک مو حرکت کند و برای کم حجم کردن موها در پشت سر از فاصله ۲ سانتیمتری ازرستنگاه کم حجم میکنیم.

روش پیتاژ به وسیلهی قلمزنی

تکنیک پیتاژ بوسیله قلم زنی توسط تیغ سطح روی مو ، تراشیده شده و باعث کم شدن وزن مو می شود .با طول ضربه ها میتوان میزان نازک شدن انتهای لایه مو را کنترل نمود هرچه طول ضربه بیشتر باشد انتهای لایه مو نازک تر خواهد شد و باعث حالت دهی مو به رو می گردد. این روش به شکل عمودی برای پیتاژ کردن مایل و یا هم سطح کردن موهای دور سر ،چتری یا روی مو استفاده می شود.

كم حجم کردن با تیغ و شانه

برای کم حجم کردن موهای کوتاه میتوان از تیغ و شانه استفاده نمود. این روش باعث زیبا جلوه دادن مدلهای کوتاه می گردد. برای انجام این روش حرکت تیغ از ریشه به سمت نوک مو است وباید همزمان حرکت تیغ و شانه با هم باشد.

کم حجم کردن با قیچی ( پیتاژ )

انواع قیچی پیتاژ با نامهای تجاری متفاوت در بازار موجود است. قیچی پیتاژ یک طرفه و دو طرفه

انجام پیتاژ با قیچی دندانه دار ( قیچی اسکلاپ )

قیچی های دندانه دار در انواع مختلف جهت کم حجم نمودن موها ساخته شده اند برای انجام پیتاژ با قیچی دندانه دار یک لایه مو را با ضخامت مناسب انتخاب و به شکل مورب با رعایت فاصله از پوست سر بین انگشتان قرار داده و متناسب با جنس و قد مو توسط قیچی دندانه دار کم حجم میکنیم و این کار را آنقدر تکرار میکنیم تا به حجم مورد نظر برسیم. در هنگام پیتاژ با قیچی دندانه دار باید سه چهارم قیچی را از فاصله 5/2تا ۵ سانتیمتری بست.

برای انجام تکنیک نوک دار کردن مو پیتاژ از ۳ تا ۴ سانتیمتری انجام می شود.

كم حجم کردن نوک موها :

یکی از کاربردهای قیچی دندانه دار نوک دار کردن موها میباشد. برای این کار موها را با زاویهی ۶۰ تا ۱۸۰ درجه و به در حالت به رو و عمودی کم حجم می کنیم.

 

تکنیک های کم حجم کردن مو با قیچی معمولی

کم حجم نمودن مو با قیچی معمولی با پنج روش انجام میپذیرد که این روشها عبارتند از: برش عمودی، برش افقی، نوک تیز کردن ،سُرخوردن قیچی و خراش موی سر .

در این تکنیک موها به طور اریب با قیچی قرار میگیرد یکی از روشهای کم حجم کردن مو با قیچی معمولی تکنیک زیگزاگ میباشد که زاویه موها صفر درجه بوده و این روش باعث سبک شدن موها میگردد.

نکته :در هنگام پیتاژ هیچگاه موها را از ریشه و یا نوک مو کم حجم نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *